Гайд для першокурсника. Частина 1.

 • Серпень 29th, 2017
 • Всі
 • 0 Comments
 • Yulia Kuzmenko
Привіт 🙂 ти вже вступив(ла) на омріяну спеціальність у КНУ і хочеш швидше до бою: познайомитися зі своїм корпусом, людьми та новою нешкільною системою. Гайда до нас! На перший погляд життя шевівця здасться складним (адаптовуватимешся 2-3 тижні – ходитимеш із широ-о-окими очима…), але повір, воно прекрасне!

То з чого почати? Учитимешся ти в центрі, на Лук’янівці чи на ВДНГ; технар ти чи гуманітарій, тобі корисно буде знати про…

 • свій корпус. Досліди місце, де проживеш майбутні роки, у перший же день. Їдальня, бібліотека, комп’ютерний клас, зона відпочинку (лавочки в корпусі, підвіконня, вазони з квітами, внутрішній двір), гардеробна, інформаційна дошка, твоя кафедра, керівництво… Обійди корпус см, з однокурсниками чи зі студкуратором. «Стукайте – і вам відчинять!» – питай про все, якщо заблукав 😉 Після школи все може здатися незвичним, але скоро ти ходитимеш тут із заплющеними очима та ще сам(а) вестимеш екскурсії!

  Студкуратор-2016 Назарій Рембезі, ФІТ ділиться досвідом: «Перші тижні в університетському житті новоспеченого студента наповнені суцільним стресом і переживаннями. Абсолютно новий світ, який вимагає від тебе все більшого, може збити з пантелику будь-кого, тим паче вчорашнього школяра. Тому дуже важливо, щоб у такі моменти поруч було надійне плече його студкуратора, який сам це все пережив і може порадити, як і що краще/легше зробити. Не менш важливо, щоб уже в перші тижні почав формуватися дружній колектив у самій групі, адже ці люди будуть разом більшість часу наступні 4 роки. Звичайно, це завдання у першу чергу для студкуратора, який відповідає за групу, але не останою роль грає бажання самого студента вливатись у колектив. Для цього я рекомендую зібратися десь групою зі своїм куратором і просто весело провести час, знайомлячись одне з одним. Тому, студкуратори, будьте уважними до своїх першачків; а ви, першокурсники, приготуйтеся до величезної купи нового у вашому житті і в жодному разі не бійтеся змін, які на вас чекають :)»
 • гуртожитки. Гуртожитки КНУ розміщені між станціями метро “Виставковий центр” та “Васильківська” на території одного з найбільших та найкращих студентських містечок. Неофіційна назва студмістечка, поширена серед студентів, “Яма” з’явилася так давно, що ніхто вже цього й не пам’ятає. Студенти роками згадують свої безсонні ночі та світанки під гітару на Ямі. За кожним факультетом та інститутом умовно закріплений певний гуртожиток, тому ви обов’язково будете жити зі своїми майбутніми колегами.   Адмініструє студмістечко дирекція, яка знаходиться за адресою вул. Ломоносова, 59 (гуртожиток № 6). Студмістечко має свій сайт, на якому можна знайти базову інформацію https://studmisto.knu.ua/. Життя в гуртожитках та студмістечку досить бурхливе, і щоб одразу зрозуміти що до чого, де шукати відповіді на питання та до кого звернутися по допомогу, слід познайомитися з самоврядуванням на рівні студмістечка – студентською радою.  Студентська рада студмістечка не лише представляє інтереси мешканців, але й бере участь в організації самого студентського життя. Кожен гуртожиток має свою студентську раду. Поставити запитання або знайти новини, зміни, гайди, інструкції, що стосуються всіх аспектів життя в гуртожитках в них ви можете знайти за такими посиланнями:
 • в Telegram: https://t.me/srs_knu. Поставити запитання або запропонувати новину: https://t.me/Studmisto_bot
 • у Facebook: fb.me/srs.knu. Не гай часу, долучайся до спільнот студмістечка та занурюйся в романтику життя в гуртожитках з першого дня!
 • лінки. Аби нічого не пройшло повз тебе. Стеж, виділи 5 хв у кінці дня, щоб переглянути сайт свого підрозділу та сторінки, де може бути корисна інформація. Як правило, твій факультет/інститут запропонує набір суто твоїх посилань, але однозначно корисно буде:
 1. Наш сайт ─ Студпарламент КНУ.
 2. http://www.univ.kiev.ua/ – офіційний сайт КНУ. Але новини тут у незручному вигляді, тому для новин соцмережі: https://www.facebook.com/kyiv.university/?fref=ts
 3. Посилання студмістечка (див. вище).
 4. http://www.library.univ.kiev.ua/ukr/title4.php3 ─ бібліотека КНУ з ел.каталогом. ФБ: https://www.facebook.com/MaksymovychScientificLibrary/?fref=ts
 5. Звісно, свій місцевий сайт, прес-центр (якщо є), студпарламент, профком, кафедра (якщо є).
 6. https://ea.org.ua/, https://www.facebook.com/osvitaUkraine/?fref=ts – Освітня асамблея. Організовано студентами. Затишно та завжди безліч корисних заходів.
 7. «КНУ лук» у соцмережах – просто фоточки з усіх локацій КНУ 🙂 Надихає!
 8. https://www.facebook.com/knulangclub/?fref=ts – Мовний клуб КНУ. Від української до китайської 🙂 Безкоштовно. Заняття зазвичай увечері на ВДНГ. Також є Центр іноземних мов ─  http://philology.knu.ua/node/277.
 9. https://www.youtube.com/user/shetebe (та в соцмережах) – Ш-ТБ. Можеш долучатися до команди!
 10. У соцмережах шукай Кіноклуб КНУ, Політклуб КНУ, Літературні вечори КНУ, інфу про Ораторський клуб КНУ «Word Up». Відвідуй максимально 🙂
 11. Підпишись на сторінки з анонсами цікавих подій у Києві: життя в столиці пов’язане не лише з універом)
 • канцелярію. Знадобиться багато ручок і зошитів. Бери по 48: товсті та великі стануть лише зайвою вагою сумки. Бери в клітинку! Ти зрозумієш, що це зручніше для всіх предметів, а правило «лінія для гуманітарних предметів» тут не діє, це не школа, тут можна 🙂 Тобі знадобиться також олівець, коректор, календарик, тека для важливих паперів, файли, блокнот-щоденник, зошиток для чернеток. Пенал – для шпаргалок (жартуємо-жартуємо, просто зручно) 🙂 Обирай канцелярію, яка буде дарувати радість і красу, адже це ти бачитимеш щодня!
 • планування часу. Спершу буде складно. У свій блокнот-щоденник пиши усі справи по днях, рахуй час, необхідний для виконання справи (включай сюди проїзд, їжу, побутові справи та сон!). Плани пиши із зазначенням часу, місця, дедлайну (якщо це ДЗ чи щось таке). Так ти розгорнеш зошит і одразу бачитимеш, що і коли тобі треба встигнути. Перевірено авторкою статті: встигатимеш так у 1,5-2 рази більше 😉 Пропонуємо дослухатися до голови студпарламенту Інституту філології Анастасії Кікоть: «Найважливіше у будь-якій справі – це любити те, чим ти займаєшся. Коли ти любиш свою діяльність, ти хапатимешся за купу роботи й робитимеш її при цьому добре. Важливо оточити себе командою, яка допомагатиме й робитиме те, про що порсиш. При цьому треба ще не забувати, що необхідно виділити час на себе, аби почитати книжку та сходити на манікюр J Проте так само важливо вміти поєднувати багато справ одночасно. Якщо бути послідовним, не відволікатися на дрібниці тощо, все дуже круто виходитиме».

Також занотуй до чарівного помічника розклад, кабінети, найважливіші контакти, імена викладачів тощо. Корисним унаочненням буде для самостійного студента й калькулювання грошей – розписуй витрати щодня.

Чекай на продовження порад 😉

Автор: Юлія Кузьменко
Редактор: Катерина Кубрак
Фото: Юлія Кузьменко, www.facebook.com,  econom.univ.kiev.ua

 

Comments are closed.