Гайд для першокурсника. Частина 2.

  • Серпень 31st, 2017
  • Всі
  • 0 Comments
  • Yulia Kuzmenko
Практичні поради ти вже отримав у попередній статті, тож тепер спробуємо розповісти першачкам, як не занудьгувати в новому житті та не загубитися під домашніми завданнями. Студенти мають безліч можливостей жити цікавезним життям! Отож, дізнайся про…
  • події. Перша – посвята. КНУ має щотижня цілу купу цікавих та корисних івентів для всіх (ми публікуватимемо дайджести, щоб ви нічого не проґавили). Повір, якщо лише сидітимеш над підручниками та конспектами, пізніше жалкуватимеш. Приходь, роби фото, занотовуй найцікавіше з почутого – потім матимеш і корисне, і переглядатимеш як спогад із любов’ю. Так тебе можуть помітити 😉 Нові знайомства – теж цінне. І в нас демократія: ходи на заходи інших кафедр та факультетів/інститутів. Концерти, презентації, тренінги, виставки, виступи відомих людей та наукові конференції: навіть якщо тобі далеко їхати та ти втомлений(а), знай, що воно того варте!

Міжнародна школа ІМВ

Творче об’єднання “Ніч в університеті”

  • СП. Або студпарламент. Якщо ти активний(а), креативний(а), відповідальний(а) та хочеш залишити слід в історії Шеви, долучайся з першого курсу (а можна й потім)! Ти читаєш статтю СП Університету 🙂 Можеш долучитися до 1 з 6 департаментів (освіти, соціального, спорту, інформаційного, культурно-мистецького, зовнішніх зв’язків). Своя, але схожа структура в кожному інституті/факультеті. Засідання СПУ, де беруть участь місцеві голови та голови департаментів, а також адміністрація КНУ відбуваються часто. Відбуваються вони й місцево з твоєю адміністрацією. Ми всі – велика родина, усі пов’язані, тож якщо виникають питання, через нас, як по ланцюжку, легко дістатися розв’язку та потрібних людей) А ще ми – велика родина бджілок, у яких розподілені обов’язки. Від купівлі карамельок на приз для інтерактивну до бесід із керівництвом КНУ та з іноземними гостями – ти потрібний(а) та корисний(а)! Приходь неодмінно 🙂 А от що каже про життя Студпарламенту Перший заступник голови СПУ (а в минулому – голова) Тетяна Федорчук: https://www.youtube.com/watch?v=EF5BfgS-kX8.

  • втому. Не можна осягнути неосяжне. Врахуй, що виснажуватимешся не лише емоційно (від нового устрою та навчання, нової компанії, доки звикнеш), а й фізично (особливо якщо житимеш у гуртожитку та муситимеш УСЕ робити сам(а)). Тому знай: інколи з 4 пунктів заданої літератури вистачає й однієї J На семінари домовляйтеся з групою, хто коли готує виступи, діліть питання. Читай на перервах та в метро (привчись, це корисно). Якщо можеш полегшити життя (наприклад, роздрукувати щось, виділивши потрібне, замість конспектувати) – роби це! Але давай собі перепочити. Пам’ятай: ти робиш усе, що можеш! Якби міг(могла) більше, то й так би робив(ла). Не поспішай одразу шукати підробіток: освоюйся! Роби короткі перерви на байдикування. Не сиди до ночі! (Див. попередню частину – плануй час) Можливо, ти і не згадаєш, яка оцінка була в тебе на завтрашньому семінарі чи контрольній, а от наслідки нервового та фізичного перенапруження дадуться взнаки. А також те, що замість веселого студентського життя жив(ла) книжковим червом. Гуляй на вихідних, ходи пішки до пунктів призначення щодня (так гулятимеш більше) та виділяй якийсь час на день ЛИШЕ для себе та своїх улюблених справ. Потім скажеш нам спасибі 😉

  • …спілкування. Спілкуйся більше й з усіма: своїм та паралельними курсами, старшими студентами та випускниками (вони, до речі, дуже легкі та приємні в спілкуванні, адже відкриті, вже освоєні, впевнені в собі, розкуті та не мають на меті конкурувати з тобою; від них почуєш багато цікавого та слушного), викладачами, аспірантами, лаборантами, адміністрацією, бібліотекарями, технічним персоналом, працівниками їдальні та гардеробу, охоронцями… Ділися враженнями, питай, вітайся та просто усміхайся! Станеш «своїм», щоранку вітатимешся із приємними людьми, а в корпус заходитимеш, як додому! Крім того, спілкування – найкращі ліки, коли ти виснажений(а).

  • Наостанок, маєш знати приклад із життя. Якось до нас на пару (а пише вам філолог-третьокурсниця) на заміну завітала аспірантка. І так натхненно-зачаровано казала, що навіть трохи заздрить нам, тоді ще першому курсу, адже в нас попереду стільки всього цікавого та прекрасного! Пам’ятай: незалежно від того, звідки ти та хто за спеціальністю, перед тобою – цілий світ можливостей, чудових людей та позитивного досвіду! Та аспірантка мала рацію, і я зараз теж тобі трошки заздрю 😉 Щастя тобі в КНУ!

Автор: Юлія Кузьменко
Редактор: Катерина Кубрак
Фото: Юлія Кузьменко, Анастасія Журавльова, www.facebook.com

Дякуємо за допомогу у створенні гайду Анастасії Кікоть, Тетяні Федорчук,
Олександрі Тиркаловій та Назарію Рембезі

Comments are closed.