Дебати кандидатів на пост Голови СПУ

22 квітня о 19:00 у 329 аудиторії Червоного корпусу відбувся найбільш епічний етап виборчого процесу – дебати кандидатів на пост Голови СПУ. Цього року до боротьби  вступили  4 претенденти – Денис Барабаш (Юридичний факультет),  Артем Масленніков (юридичний факультет),  Владислав Сасін (філософський факультет) та Борис Топол (фізичний факультет).

Основним  модератором вечора був голова ЦВК Володимир Бартко, а в ролі секунданта – секретар ЦВК Роман Куліш .

Із перших хвилин дійства у повітрі панував неспокій, оскільки аудиторія очікувала на одного із кандидатів – Артема Масленнікова, який так і не з’явився, повідомивши, що наразі знаходиться поза теренами України. Таким чином естафету перейняли тільки троє із вищезгаданих претендентів.

Загалом захід тривав дві години й був поділений на чотири блоки.

Перший блок – візитівка кандидатів та представлення передвиборчих програм.

Порядок виступу учасників визначався жеребкуванням.

Перший із кандидатів, Владислав Сасін, із упевненістю наголосив, що візьме курс на покращення якості освіти, одним із підпунктів буде регулювання системи курсів на вибір. Також зазначив, що він та його команда працюватимуть над вдосконаленням комунікації між факультетами, інститутами й студентськими радами гуртожитків та студмістечка в цілому. Крім того, буде врегульовано питання про представництво студентів у Науково-методичній раді.

Другим на черзі був Денис Барабаш, головна мета якого – зробити Студпарламент ближчим до студентів через особисту комунікацію зі студентською спільнотою. Також акцентував увагу на тому, що Студентський парламент – місце для відповідальних людей, які сумлінно виконують свою роботу, інакше будуть проводитися масові чистки осіб, які ухиляються від своїх обов’язків . До того ж, кандидат обіцяв реформувати систему оцінювання додаткових балів та днів (тижнів) самопідготовки студентства.

Останнім свою передвиборчу програму представляв Борис Топол. Він зробив акцент на важливості працевлаштування у рамках освітніх програм і пообіцяв залучати міжнародні та українські компанії до співпраці із факультетами та інститутами КНУ та створити онлайн бібліотеки із навчальними матеріалами для всіх студентів та викладачів КНУ.

Наскільки реальними є програми кандидатів покаже тільки час і ваш вибір!

Метою другого блоку була перевірка компетенції та відповідності виборців посаді, на яку вони балотуються через відповіді на запитання від ЦВК.

Під час третього блоку у кандидатів була можливість поставити запитання один одному.

Першим взявся розпитувати Владислав, який поцікавився у Бориса , що такого експериментального та з  “творчо-винахідницьким  характером “ він міг би йому запропонувати, як студенту гуманітарних наук старшого курсу. Питання до Дениса стосувалося його бачення системи додаткових балів. Другим естафету прийняв Денис, який звернувся до Бориса із питанням від чийого імені він співпрацюватиме із іноземними  університетами та фірмами. Питання до Владислава торкалося теми виборних курсів. Наостанок Борис задав питання тільки Владиславу щодо його бачення співпраці з СРГ та СРС.

Останній та найбільш тривалий за часом блок – запитання від всіх присутніх та з Google форми.

До Владислава було пару  уточнювальних запитань щодо реформування системи впровадження виборних курсів та можливий негативний вплив їх на «вирощування» професіоналів свого фаху.

Питання до Дениса зачіпали тему видатків, співпрацю із творчим об’єднанням «Ніч в університеті», про яку він згадував раніше , та як саме він збирається пришвидшити будування корпусів ІЖ.

Питання до Бориса стосувалися аналізу його діяльності на пості голови парламенту факультету.

Непомітно усі присутні перейшли до четвертого блоку, а саме: фінальної тези від всіх учасників, де кожен кандидат щиро подякував аудиторії  за підтримку і виголосив основні пункти із передвиборчих програм.

Ну і наостанок , традиційно,  учасники дебатів дружньо потисли руки один одному !