Загальні факти про структуру і навчання в КНУ

Розібратися з різними університетськими посадами – це півбіди. Існує ще й купа інших термінів, які неодмінно збентежать будь-якого абітурієнта, коли він намагатиметься розібратись у тому, яке же функціонує омріяний ВНЗ. І навіть на цьому етапі ми будемо тут як тут. Отож, почнімо черговий екскурс у найголовніше:

? Територіально КНУ можна поділити на три умовні зони: ст.м. Площа Льва Толстого, Виставковий центр та Лук’янівська.
З першої зручно добиратися до Червоного корпусу – не тільки адміністративного центру всього Університету, а й навчального корпусу юристів, істориків та філософів. Недалеко від Червоного знаходиться також Жовтий корпус – Інститут філології. Поруч із ними – хімічний факультет.
На Виставковому центрі знаходяться більшість навчальних корпусів (факультети: фізичний, радіофізичний, кібернетики, механіко-математичний, географічний, психології, соціології, економічний; Інститути: біології та медицини, геології). Окрім цього, тут також розміщені й більшість гуртожитків (окрім 16, 17, 18 та 20). Більше про гуртожитки: https://studmisto.knu.ua/
У районі Лук’янівки знаходяться Інститут міжнародних відносин, Інститут журналістики та факультет інформаційних технологій.

?️ Навчальний рік у КНУ починається 1 вересня і закінчується 30 червня із закінченням літньої сесії. У 2017/2018 н.р. перший семестр триватиме до 10 грудня, далі до 31 – сесія. Із детальним графіком навчального процесу можна ознайомитися тут -> http://www.univ.kiev.ua/news/8532

 Навчання у КНУ відбувається за Болонською системою. Оцінювання досягнень у навчанні здійснюється на залікових та екзаменаційних сесіях. Розподіл балів варіюється від факультету до факультету, проте у більшості протягом семестру студенти можуть набрати 80 та 60 балів за залікову та екзаменаційну дисципліни відповідно. На залік відводиться 20 балів, на іспит – 40. Головне правило – подолати порог у 60%. Тобто, щоб бути допущеним до складання іспиту, студент протягом семестру має набрати 36 балів, а на самому іспиті – не менше 24. Наприклад, на факультеті РЕКС за семестр можна отримати 60 балів за семестр і 40 за залік/іспит, при цьому допуск – 20 балів. Отож, цей момент треба уточнювати безпосередньо у вашому структурному підрозділі. Оцінки ставляться по 100-бальній і 5-бальній шкалах. При цьому, 60-74 бали – це 3, “задовільно”, 75-89 – 4, “добре”, і 90-100 – 5, “відмінно”.

? Стипендії виплачуються за рейтинговою системою. Рейтинговий бал студента визначається як середнє арифметичне оцінок за 100-бальною шкалою за заліки та іспити. Зазначимо, що якщо студент має перескладання, то він втрачає право на місце в рейтингу. Отримувати стипендію кожного семестру мають право ті студенти, які втрапляють у визначений відсоток від 40% до 45%. Наприклад, якщо на спеціальності 35 бюджетних місць, і відсоток стипендій – 45, то отримувати її будуть 15 студентів. Більше про нарахування стипендій -> http://www.univ.kiev.ua/…/st…/pravyla_pryznach_stypendii.pdf Наголошуємо також, що на зимовій сесії будуть уведені додаткові бали. Вони будуть нараховуватись за активну участь у науковій та громадській діяльності і сумуватися із рейтинговим балом за іспити та заліки.

Даємо вам час на обдумування чергової порції інформації і сподіваємось, що з цими постами вам жити стане трошки легше! ?

Comments are closed.