Залишати речі в камері схову: так чи ні?

Ну що, сумував? Цього разу пропонуємо розібрати вам одну з побутових ситуацій, яка може статися з кожним. Скільки разів ви відчували оце внутрішнє напруження, коли Ви тільки відходите від каси супермаркету, і охоронець, що проходить повз, дивиться на Вас, як удав на жертву? Знайомо, чи не так? І не вкрав же нічого, але оця можливість стати злочинцем в чиїхось очах, навіть на мить, змушує завмерти.

Пропонуємо розібрати декілька аспектів подібної ситуації, зокрема, що робити, коли Вас зупинив охоронець ы чи варто залишати речі в камері схову.Не будемо далеко ходити, просто візьмемо ситуацію, яка сталась безпосередньо з автором. Отже, кул сторі:

 Зібрав якось один хлопець компанію друзів із різних міст у столиці. Суть була в тому, щоб весело провести час у кіно, із квестами і так далі. Але ж чорт нас потягнув зайти тієї ночі в магазин. Просто безлюдний район Києва, Дарницький, здається. Навряд чи ви знаєте ці місця, вони малопопулярні. І от, заходить наступна компанія: 2 дівчини і 1 хлопець. Автор підійшов згодом. І спостерігає наступну ситуацію. Дівчата зайшли в магазин з портфелями (!). Скупилися, і підійшли до каси. В однієї з них вже була пляшка з водою, яку вона спокійно дістала посеред магазину, випила, і пішла далі. На виході охоронець зупиняє другу дівчину, і просить її показати сумку (!!). Та спокійно показала, дала охоронцю чек, і він визнав свою помилку.

Тут уже в магазин заходить сам автор, і чує про попередню ситуацію. Але на цьому наше спілкування з охороною не завершилось. Очевидно, що ми були з ними дуже люб’язні, і вони вдруге розпочали діалог. На цей раз з приводу дівчини, яка діставала пляшку з водою. Охоронець її зупиняє, оглядає сумку (з добровільної згоди дівчини), і стверджує, що вона цю пляшку вкрала. Тут підключається сам автор, який ніби “JURIST MODE ON”, і просить докази крадіжки. Але, мабуть, він мене не почув чи не побачив (чи не хотів бачити, давайте чесно), і пропонує дівчині пройти з ним в кімнату (!!!). Ну а дівчина що? Та вона і коня на ходу зупинить, покуди їй будуть 2 охоронці під 2 метри ростом? Вона ж вища, 1.5 метри. Ну і пішла за ним. Автор в ауті, дівчина з хлопцем в ауті. Що робити? Викликати поліцію звісно. Ну, до цього справа не дійшла, все закінчилось добре, хеппі-енд. .

Так-от. Загалом, варто сказати, що ми накосячили скрізь, де могли. А тепер розберемо по пунктах, де саме.

  • У магазин з портфелями”.

Тут немає жодної помилки. У чому суть?

Ви самі вирішуєте, чи варто залишити власну річ в камері схову. Давайте чесно, Ви заходите в магазин, а там на кожній камері висить листок А4, на якому жирним чорним по білому, як і оця стаття, написано: “АДМІНІСТРАЦІЯ НЕ НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА РЕЧІ В КАМЕРІ СХОВУ”. І тут виникає питання.

А навіщо залишати речі там, де за них ніхто не несе відповідальності?

Ні за чим. Коли ви кладете речі в камеру, ви автоматично вкладаєте угоду з магазином про безоплатне зберігання цієї речі. За принципом свободи договору, ніхто  не може Вас змусити укласти той чи інший договір з тим чи іншим контрагентом. Тому вимога охоронця (якщо така є) залишити речі в камері, не має жодної сили для Вас. Якщо ж Ви все-таки залишили речі, і з ними щось трапилось – адміністрація таки несе відповідальність.

  • Огляд ваших речей

Саме огляд, аж ніяк не обшук. Подивитись в сумку чи пакет, подивитись, що у Вас в карманах (лише якщо Ви самі витягнули). Реальними причинами для того, щоб охоронець міг Вас зупинити і попросити показати вміст сумки/пакету/кишень, є:

  1. Писк магніта на виході;
  2. Покази свідків, які стверджують, що Ви – злодій;
  3. Запис камер відеоспостереження.

І навіть тоді Ви не зобов’язані цього робити, тому що охоронець просто не має права робити огляд. Для цього залучаються інші органи, зокрема поліція, яку потрібно буде викликати.

  • “Пройдемте в кімнату, гражданочка”

Повторимо одну річ:

НІКОЛИ. НЕ. ЙДИ. ХТО ЗНА КУДИ. І З КИМ.

Коли Вас вже зупинив охоронець, гарною ідеєю буде розпочати відеозйомку, яка зафіксує Ваші дії і дії охорони. В разі чогось, це може стати важливим доказом. Охоронець може Вас лише зупинити і утримувати там, де ви з ним і почали милу бесіду, при цьому лише до 3-х годин. Таке можливо тоді, коли мала місце одна з вищеназваних причин. Тоді ж викликається поліція, яка Вас обшукає, і встановить, хто правий, а хто ні. Якщо час вичерпано – Ви можете йти додому, бо тоді це вже відносить нас до статті 146, під назвою “Незаконне позбавлення волі або викрадення людини”. Звучить, правда?

І останнє.

  • Запис відеокамер

Дуже крута штука, на якій Ви вічно щось в когось “крадете”. І взагалі, Ви можете бути в магазині вперше, а Вам сміливо заявляють, що Вас тут уже ловили на злочині. І відео у них є, так. Але ми Вам не покажемо, вибачте, гуляйте))).

Ще одним моментом в цій повчальній історії є те, що охоронці відмовились показати запис з відеокамер. Тобто, вони посилаються на те, чого не можуть показати. Доволі безглуздо, правда? На цьому моменті варто або викликати поліцію, або йти додому. Поліція вже просто вилучить відео як доказ.

Ну що ж, підведемо підсумок історії:

По-перше, записуй відео. Від самого початку. Не факт, що воно знадобиться, але декілька проблем вже вирішить.

По-друге, не стій в ступорі. Поки ти стоїш, хтось чинить свавілля. Не тупи, будь ласка.

По-третє, клич адміністратора або викликай поліцію, якщо ситуація розвивається не в найкращу сторону. Не хочеш показувати власні речі – то не показуй. Не ведись на оце дитяче “якщо не хочеш показати, то точно злодій”. Це твої особисті речі, і кому-кому, але не охороні магазину там копирсатись.

 На сьогодні буде досить. У мене все, до зустрічі в наступній статті!

Comments are closed.