Зустріч з Іриною Зільберман

Цього четверга, 27 квітня, за ініціативи освітнього департаменту СПУ відбулася виняткова подія — до Червоного корпусу КНУ завітала Ірина Зільберман — успішна бізнес-леді, відомий театральний продюсер, режисер та надзвичайно харизматична жінка. Про себе ж пані Ірина говорить так: «Моє життя —  театр, я там працюю, служу, живу…»

Незважаючи на це, багатьом із нас вона відома, насамперед, як зірка проекту «Від пацанки до панянки», де виконувала роль заступника директора з виховної роботи. Пані Ірина — майстер своєї справи, адже змогла перетворити навіть найбільш безнадійних «пацанок» на справжніх леді. Тож цікаво, які поради вона дасть студентам КНУ?

Передусім, пані Ірина поцікавилася, чи вважаємо ми, студентство, правила чимось таким, що заважає жити або обмежує можливості. В аудиторії звучали різні точки зору, тож, аби розвіяти будь-які сумніви, гостя обрала влучну тему для лекції-обговорення — «Чи потрібні в сучасному світі гарні манери, етикет та хороше виховання?»

Пані Ірина переконана, що «правила в житті необхідні для того, щоб легше жити серед інших людей». Хіба легко було б водіям без Правил дорожнього руху? Однозначно ні. Життя — також автомагістраль, тож і тут без правил нікуди. Так, добре відома нам Біблія — це перший структурований документ, який описав правила співжиття у суспільстві. А сучасний етикет та вихованість — це, перш за все, повага до іншої людини, вміння поводитися відповідно до ситуації та обставин, керуючись здоровим глуздом. Проте, як би не складалися обставини, золоте правило моралі працює завжди — «Стався до інших так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе».

Відомо, що немає другого шансу справити перше враження. І саме хороші манери та вміння гідно поводитися в суспільстві часто визначають долю людини. «Ми не завжди розуміємо, яку роль відіграє вихованість у житті, — запевняє пані Зільберман, — проте можна знати правила етикету і не бути вихованою людиною — це, виявляється, різні речі». Не кожну дівчину, яка дотримується правил етикету, можна назвати справжньою леді. Правда ж? Тоді в чому секрет успіху? «Всі уміння леді не означають нічого без відчуття власної гідності, а це — самоповага та повага до інших, розуміння своєї соціальної значимості та бажання її не втратити». Недарма хтось із класиків сказав: «Поважай себе, якщо хочеш, щоб тебе поважали».

Захоплюючий екскурс в історію зробила гостя, розповідаючи про систему виховання у дворянських родинах наших предків. Так, статус дворянина не лише давав привілеї, а й накладав певні обов’язки, і якщо вже людина народилася у дворянській родині, то хоч-не-хоч змушена їх дотримуватися. Здавалося б, дворянство як суспільний стан зникло давним-давно, ще з розпадом феодального суспільства, та поняття «кому багато дано, з тих багато спитають» живе і сьогодні. І ми, як майбутня інтелектуальна еліта України, повинні це розуміти. Адже, за словами Ірини Зільберман, «ваша освіта у кращому навчальному закладі країни накладає на вас обов’язки — ви маєте ставати зразком поведінки в суспільстві».

Крім того, гостя дала кілька практичних порад учасникам обговорення. Так, на думку пані Ірини, важливою навичкою для ефективної комунікації є вміння подобатися. «Навряд чи ви справите хороше враження, якщо не будете гарно говорити», — зауважила вона. Адже те, як ми говоримо, є одним із видів етикету — це так званий вербальний етикет. І найчастіше саме з ним виникають проблеми. Іноді ми навіть не знаємо, як краще звернутися до людини на вулиці. Тут усе просто — в українській мові найкраще вживати «пане» або «пані», а, звертаючись із проханням, уникати прямого спонукання до дії.  Ще одним із секретів є ввічливість, щира доброзичливість та усмішка. Тут нам є чого повчитися в жителів Заходу, адже вони вміють ділитися своєю посмішкою (нехай не завжди щирою) з випадковим перехожим просто так, без приводу. «Фальшива посмішка завжди приємніша, ніж щира злість», —  впевнена Ірина Зільберман.

До того ж, пані Ірина наголосила, що для молоді важливо постійно розвиватися, адже чим більше людина читає та дізнається, тим більше це відображається на її обличчі. Також гостя вважає, що потрібно постійно позбуватися недоліків та вдосконалюватися, аби бути успішними в сучасному світі.  «Якщо ви хочете жити по-іншому, то думайте, що ви можете змінити в собі, щоб досягнути цього», — переконана пані Зільберман.

СПУ дякує шановній гості Ірині Зільберман за корисну та цікаву бесіду, практичні поради та захопливі історії із життя, адже етикет та хороше виховання сьогодні — це вже не тільки необхідність, а й запорука успіху!

Автор: Дарія Кулібаба
Коректор: Катерина Кубрак
Фото: Анастасія Кравченко та Освітній департамент СПУ

Comments are closed.