Літературна студія на ФРЕКСі

Досить нетипова подія відбулася в Києві 27 лютого – літературна студія. Її місце проведення, ФРЕКС (він же РФФ, Радіофізичний факультет), добре відобразило ідею і мету події: поширити любов молодих студентів до писемної творчості за межі філологічного факультету. Один з організаторів студії і молода поетеса Світлана Вертола, за її словами, хотіла провести не просто черговий літературний вечір, а щось незвичайне, а тому їй прийшла в голову ідея: «А що якщо зруйнувати стереотип «вчені віршів не пишуть?» У результаті їй вдалося навіть більше: серед учасників, крім філологів і студентів природничих спеціальностей, котрих і хотіли залучити організатори, були присутні представники з усіх факультетів. Зокрема запам’ятався виступ Весни Павлівни (так, це псевдонім, письменники їх люблять), яка вивчає психологію. Її нестандартний вірш по суті являв собою озвучування здійснюваних нею жестів, що ніяк не завадило їй передати слухачам красу слова її літературного творіння.

DSCF1740

Звичайно, точні науки на студії представляли одні хлопці…

Увесь вечір пройшов у комфортній та інтимній атмосфері: при свічках, гірляндах і з печивом. Організатори обрали для проведення події Vault 33 – аудиторію настільки ж незвичайну та креативну, як і самі студенти на студії.

DSCF1560

На фото тільки свічки. Печиво з’їли.

Взагалі, гострий язик і нестандартне мислення учасників варті окремої ремарки. Наприклад, в одного з поетів у всіх його віршах був присутній мотив лікарні. На питання «Чому ж так?» хлопець відповів: «Я був в лікарні тільки один раз, коли народився. Напевно, я просто скучив за нею».

Але вечір не обмежився лише прозою і віршами, тому як серед учасників був і музикант. Хлопець з радіофізичного факультету виконав кілька пісень в змішаному жанрі, супроводжуючи їх експериментальною грою на гітарі …

DSCF1883

Підсумкове групове фото. Світлана, організатор, сидить на стільці в центріпосміхається. А ось гітарист чомусь вийшов сумний…

У результаті вечір вийшов украй позитивний. У всіх присутніх, у тому числі й у простих слухачів, була можливість доторкнутись до чистих емоцій авторів, вилитих через їхнє слово, побачити результати творчих експериментів або ж просто познайомитися з віршами молодих студентів. Приємно було чути, що організатори не збираються зупинятись на одній літературної студії і планують проводити подібні заходи в майбутньому.

Що ж. Чекатимемо.

Автор:  Станіслав Марченко

Comments are closed.