Мнемотехніка: запам’ятати все без порушень правил Гоґвортсу

На календарі 20 листопада, вечори стають все довшими, і це означає, що зимова сесія наступає на п'яти. Ти вже питав у Гугла, як запам'ятати купу інформації без зайвих зусиль та із задоволенням? Пригальмуй, адже сьогодні ми розкриємо всі секрети успішних студентів. І що найприємніше — це безкоштовно.

Отож, 17 листопада у SmartCafe чемпіон України зі спортивного запам'ятовування 2016 Олександр Касатов розкрив усі таємниці і навіть більше.

Олександр почав із того, що запропонував усім присутнім написати на аркуші паперу свій номер телефону. Після чого хлопець запам'ятав їх усі по черзі та відновив по пам'яті! Погодьтеся, корисне вміння 😉 Зрештою, коли інтрига почала підпирати стелю, учасники не витримали і попросили розповісти, як Олександр наважився використовувати магію поза Гоґвортсом. Виявилося, що вимагати дозволу від Міністерства магії не довелося. Щоб запам'ятовувати все швидко і цікаво, хлопець використовує метод мнемотехніки.

Мнемоніка - це сукупність спеціальних прийомів і способів, що полегшують запам'ятовування і збільшують обсяг... Ні-ні-ні, давайте поясню дещо цікавіше. Мнемотехніка заснована на простій візуалізації того, що треба запам'ятати, та вибудовуванні асоціацій із тим, що існує навколо вас. Наприклад, треба вивчити формулу, частина якої е0. Вимовляємо про себе декілька разів і визначаємо, що комбінація “є ноль” дещо співзвучна з “єнот”. Уявляємо, що в гуртожитку із шафи визирає єнот. Вуаля! Коли на парі треба буде згадати формулу, ви з легкістю відновите в пам'яті єнота у шафі. До того ж це набагато приємніше, аніж зубрити сухі цифри.

Звичайно, це все дууууже цікаво, але питання залишається відкритим: як запам'ятати номери телефонів або інші нудні довгі числа. У такому випадку треба використовувати інший трюк мнемотехніки. Ми пов'язуємо кожну цифру з її першою літерою: 3 = т, 4 = ч, 5 = п і так далі. Наступний крок — пошуки співзвуччя. Наприклад, 96 = дш ~ душа. Серед переваг цього методу те, що можна обирати будь-які слова і асоціації, які імпонують саме тобі. А ще ти можеш відчути себе справжнім Шерлоком, адже герой однойменного серіалу використовував таку саму техніку мнемоніки, вона ж римська кімната, вона ж метод Цицерона, вона ж палац розуму, вона ж ланцюгові асоціації.

Олександр поділився своєю історією і розповів, що зацікавився цим методом ще у школі (наразі він студент 5-го курсу). Спочатку, він запам'ятовував числа з 20 цифр, що вигадували його однокласники. Це дивувало, але не вражало. І хлопець вирішив розвивати свої навички: багато читав про метод мнемотехніки, практикувався на спеціальних тренувальних сайтах. Коли Олексадр дізнався, що в Україні відбудеться чемпіонат зі спортивного запам'ятовування, вирішив неодмінно взяти в ньому участь. «Коли я приїхав туди, то побачив дуже серйозні, інтелігентні, розумні обличчя моїх суперників і подумав, що звісно хлопці мене переможуть. Але так сталося, що переміг я», - посміхається Сашко.

Тепер ви знаєте, як перетворити процес запам'ятовування на створення власної історії з ланцюгів асоціацій. Готуймося до сесії із задоволенням! (Жартую). Але впевнена, що тепер ти не пропустиш День народження своєї бабусі і обов'язково зателефонуєш їй, адже пам'ятатимеш і дату, і номер телефону 😉

Текст: Аліна Майорова

Коректор: Катерина Довгаль