Все ще мариш про навчанням за кордоном? Нещодавно відбулася зустріч з представниками найбільшої студентської організації в Європі — Erasmus+. Прогавив? Не біда! Тримай основну інформацію, яка обговорювалася:
Що цікавого у цій програмі? У тебе є можливість провести місяць навчання в іншій країні, отримати новий досвід та знайомства. І не має значення, ти — філолог чи географ.
Що для цього потрібно? Обрати країну та університет, які тобі підходять і зібрати необхідну кількість документів, а саме:
- CV у форматі EUROPASS;
- Learning Agreement (Table A and D), Draft, no signatures (перелік курсів шукати на сайті університету).
- Мотиваційний лист (до 1 сторінки);
- Копію диплому бакалавра (для магістрів), витяг з залікової книжки (перекладений та завірений для бакалаврів);
- Сертифікат чи інший документ про рівень знання іноземної мови;
- Обов’язково заповнити онлайн-форму (для кожного конкурсу окремо).
Що далі? Бери із собою впевненість та гарний настрій і приходь на співбесіду.
Хто не може брати участь у конкурсі? На жаль, студенти перших та четвертих курсів (2 семестр).
Але якщо ти першокурсник і плануєш поїхати за кордон на 2 курсі, сміливо подавай заявку!
Наскільки важливі бали? Бали мають значення, але якщо ти живеш бажанням ознайомитися з новими традиціями та культурою, прожити маленьку частинку життя в іншій країні, прояви свої прагнення в мотиваційному листі та на співбесіді. Часом, бажання набагато важливіші за бали!
Чи потрібні знання англійської? І якщо так, то які? Це залежить від країни та університету, який ти обираєш. Зазвичай, потрібен рівень В2, але у багатьох країнах потрібні знання іншої мови. Подробиці можеш отримати на офіційному сайті університету.
Що робити, якщо я україніст? Чи математик? Економіст? Erasmus+ дає чудові можливості майже всім спеціальностям. Так, наприклад, україністи мають змогу навчатися в Угорщині чи Словаччині, а в Німеччині не відмовляться від математиків. Годі сидіти вдома і скоріше перевір список університетів!
Як саме відбувається навчання? Чи будуть предмети в іноземному навчальному закладі співпадати з предметами в моєму? Знову ж, все залежить від університету. Все узгоджується з організаторами та представниками обох освітніх закладів.
Досі ще не віриться, що навчання в іншій країні можливе? За офіційною статистикою 10 239 тисяч студентів щорічно їдуть отримувати нові знання за кордоном завдяки Erasmus+! І ти все ще сидиш на місці? Приєднуйся!
Більше інформації, а також посилання на сайти університетів + онлайн-форми тут: http://www.umz.univ.kiev.ua/index.php/ru/
0 Comments Leave a comment
Comments are closed.