Ночі застою у Радіофізичному

Цього навчального року студенти-організатори «Ночі в університеті» вперше відчинили для нас двері в холодні корпуси ВДНГ, а саме до радіофізичного факультету (нині – ФРЕКС). Там нам розповіли захопливі та таємничі історії періоду застою. Екскурсії відбувалися 12-13 вересня й усі, хто мав можливість туди потрапити (адже шанс відвідати подію був настільки спокусливим, що усі місця розбирали зі швидкістю продуктів у зазначений період) залишилися враженням шалено вражені, і довго ще будуть згадувати свою тяжку комсомольську годину. «Вперед панове! До комунізму!»

Для першопрохідців дух застою був відчутний ще біля входу в корпус радіофізиків у самих лише брежнєвських бровах, якими грайливо позували перед фотокамерами. Ще в ті секунди відчулась атмосфера СРСР.  Усередині ми одразу опинилися в черзі. Ні, це не була поліклініка. Це був справжнісінький дефіцит! Ковбаси по 2,20 усім, на жаль, не вистачило, тому деякі обмежувались милом та шоколадом.

Період 60-х був відомим не лише нестачею продуктів, але й своїми підпільними українськими організаціями. «По блату», остерігаючись радянських спецслужб, нас все-таки провели до шістдесятників. Організатори до найменших деталей продумали свою роботу: від таємних паролів до поетичних можливостей наших студентів. Після раптового та емоційного викриття зрадника, а точніше зрадниці, нас, оберігаючи від куль, обережно вивели з аудиторії.

Моторошно стало в таємних переходах, себто підвалі, адже там ми дізналися легенду про таємний ядерний міні-реактор, що начебто захований у стінах корпусу, та познайомилися з «каральною психіатрією».

Нас також привели на зустріч з «вищими світу цього», з першими особами СРСР: Брежнєвим, Хрущовим, Берією, Андроповим, Щербицьким та Горбачовим. Бурхливі оплески викликали поцілунки Леоніда Ілліча, на один з яких випала честь і нашому екскурсоводу.

Складно було в ті часи не втрачати запалу та насолоджуватися життям, проте саме студентам, молоді все силам під силу. Саме вони, натрудившись на копанні картоплі, мають ще сили співати пісень та культурно відпочивати. За один вечір ми ще й побачили викриття американського шпигуна, побували на комсомольських зборах факультету, де посміялися з КВНника, а ще утворилась одна молода сім’я та розлучилась інша (1:1).

Юні харизматичні історики просто жили своїми ролями, від них складно було відірвати погляд, адже це титанічна робота! Для тих, хто ще не встиг відвідати жодну з «Ночей в Університеті», радимо не втрачати свій шанс наступного разу.

Автор: Віта Кравець
Коректор: Юлія Кузьменко
Фотограф: Аріна Грановська

Comments are closed.