Ніч у Софії. У пошуках Ярослава

Кожної осені учні поспішають до шкіл, а фанати Творчого об’єднання “Ніч в Університеті” – на нові програми.

“Ніч у Софії. У пошуках Ярослава” – вечірня театралізована екскурсія від Творчого об’єднання “Ніч в Університеті”. З 2016 року вони проводять різноманітні безкоштовні екскурсії в локаціях Києва. Ця програма є новою в їхньому репертуарі, більше того, події 1930-1940х років вони ще не показували, тож це їхній дебют, з яким вони впоралися на 100% !

Однією з епохальних червоних ниток в історії СРСР 1930-1940х років була боротьба з Церквою, зокрема й православною. 1930 року було ліквідовано Українську Автокефальну Православну Церкву, яка тривалий час мала своїм центром саме Софію Київську.

Під час екскурсії розкривалися життя і побут Києва та киян у 1930-1940і роки: руйнація церков і пам’яток мистецтва комуністичною владою, мінування об’єктів 1941 року, нацистська окупація Києва, а також дослідження і таємниче зникнення решток князя Ярослава Мудрого та ікони Миколи Мокрого.

Здавалося, що нас (екскурсантів) помістили в машину часу та переміщують між вимірами: в одній з кімнат ходив майор Антихристов, що приїхав з перевіркою у заповідник, у підвалі більшовики планували підривати Софію Київську, а на вулиці пробігали фашисти.

А тепер головне питання: де Ярослав Мудрий?

Напевно, як і кожен середньостатистичний українець, ви подумали, що Мудрий лежить у саркофазі у Софії Київські. Але ні, не все так просто. Як відомо, то в саркофазі не було знайдено Ярослава, лиш жіночі та дитячі рештки. Маленька брехня, що була на початку, стала приводом для дезінформації. Цей складний історичний клубок розпутало та показало Творче об’єднання “Ніч в Університеті”.

Новий сезон вечірніх театралізованих екскурсій, у якому відкриватимуться невідомі сторінки історії Києва та України оголошується відкритим! Його розпочали програмою «Ніч у Софії. У пошуках Ярослава», яка присвячена Назару Зомарєву ( ви можете знати його за роллю Володимира Винниченка у інших «Ночах…»).

Що буде далі? Про це знають лиш анонси, які з’являться зовсім скоро…

Comments are closed.