Оратор повинен перемогти мобільні телефони!

29.11.16 в червоному корпусі Університету відбулося чергове заняття Ораторського клубу КНУ “WORD UP”. Спікером був коуч, гіпнотерапевт, тренер НЛП міжнародного рівня – Андрій Омельченко.
Ми поговорили на тему “Утримання уваги учасників та контакт з аудиторією під час виступу”. Вчилися бути активними, веселими та цікавими своєму слухачу, адже саме заради цього й існує ораторське мистецтво.

img_9946
Уперше Андрій Омельченко виступав у свої 19: “Три актові зали за три дні, не вміючи нічого,” – згадує чоловік. Але саме невдачі тонізують нас і спонукають до розвитку власних навичок. Тому він не здавався, відвідував майстер-класи професійних тренерів та ораторів. Спікер запевнив нас, що навіть знаменитості, які упродовж багатьох років виступають перед багатотисячною публікою, отримують прилив адреналіну перед виходом. Саме це додає ентузіазму та допомагає виступати. Лектор процитував Анджеліну Джолі: “Якщо я не боюся грати роль, то я за неї не візьмусь”.
Після тривалого екскурсу бажаючих запросили проявити себе та попрактикуватися в ораторському мистецтві. Студенти мали розповісти про себе, продекламувати вірш або заспівати пісню. У процесі тренер зупиняв їх та пропонував аудиторії вказати на плюси і мінуси виступу.
Андрій Омельченко пропонує Вам кілька порад, прислухаючись до яких ви станете класним оратором:
1. Зоровий контакт.
Уявіть, що слова – це щось матеріальне (до прикладу, цукерка), і ви його передаєте, дивлячись людині в очі. Саме так відбувається живий контакт. Не можна “бігати” очима по аудиторії, не знаючи за що зачепитися. Знайдіть свого слухача та експресивно подавайте інформацію.
2. Розслабтеся. img_9955
Ви у колі своїх друзів. Не інакше. Тому природно, що ви ходите легко, спілкуєтесь – приємно.
3. Тримайте голову рівно.
Це мегаважливо в контакті з аудиторією! Ваші фрази не повинні летіти в підлогу або кудись в небеса.
4. Змінюйтесь, змінюйтесь та ще раз змінюйтесь!
Міняйте свій темпоритм; якщо ви стояли – пройдіться, якщо звикли ходити – зупиніться. А все тому, що людська нервова система ігнорує те, що не видозмінюється.
5. Іноді паузи створюють контраст, тому після них варто подавати наступний абзац із новою ідеєю.
6. Якщо у вашій голові раптом зазвучить пронизливий звук, котрий означає “нема сигналу”, як буває по TV – це не привід для паніки. Завжди може виручити позитив! Усміхаючись, ви скільки завгодно можете говорити про те, який сьогодні хороший вечір та гарна погода, поки не згадаєте на чому зупинились.
7. Весь час бути емоційним! Експресія та акторська гра зайвою не буває.
8. Геть дрібну моторику! Ваші рухи мають бути розлогими та привертати увагу.
Учені довели, що найскладніша дія, на яку здатна людина – прямоходіння. Тому якщо ви вмієте найважче, то все інше Вам точно під силу!

Автор: Катерина Кладик

Редактор: Катерина Довгаль

Фотограф: Анастасія Кравченко

Comments are closed.