Тиждень святкувань з нагоди 15-ліття Інституту філології

Цей тиждень був особливим для найбільш сонячного – жовтого – корпусу КНУ, Інституту філології. Він святкував 15 років від дня утворення (ми знаємо, що сам корпус має довшу та багатшу історію ще з початку ХІХ ст., але саме 12 листопада 2001 року філологічний факультет КНУ офіційно став окремим підрозділом – інститутом). Святкова програма була насиченою: щодня щось цікаве!

Перший день – інтелектуальний. Студенти різних курсів та спеціальностей об’єднались у 5 команд для гри в брейн-ринг. Захід яскравим робило вже те, що кожна команда мала обрати одяг певного кольору. Саме тут ми могли побачити, що в ІФі все ж є хлопці, адже ними були усі 5 капітанів. Журі утворили заступники директора С. Шевель, Н. Янкова, С. Скрильник та голови СПІФ та профбюро.  Вони зовсім не були суворими, були ніби шостою командою, відгукувалися на всі жарти, звертання та першими дякували щедрими оплесками командам. Крім диплому учасників, команди отримали заряд позитивних емоцій на весь тиждень, адже крім інтелектуальних, мали й творчі завдання: продовжити відому пісню, скласти з 7 випадкових речень зв’язну розповідь (тут ми чули й вірші – верх креативності для такого завдання – і бачили розіграні сценки), представити свою команду (оригінальну міні-виставу підготували «Напівсолодкі»: капітан перетворився на письменника Арсланія, а дівчата з команди – на муз). Перемогла команда «УЩерби» (для довідки: Лев Щерба – видатний мовознавець, за ідеями якого заснована фонетична школа в Петербурзі), вони ж були авторами цитати «Червоний – то любов, а Жовтий – то журба» про наші корпуси. Цікаве перефразування, чи не так?

Другий день – смачний. Студенти організували благодійний ярмарок: продавали смаколики. Це був міні-фестиваль кухні різних народів світу (кримські татари, поляки, американці, українці тощо). Дуже доречно як для вічно голодних студентів, та ще й в обідній час. Стільки людей у холі не було в жоден інший день свята.

Третій день – позитивний. Студентський парламент Інституту філології  започаткував флеш-моб: фотографувалися у жовтому, під колір корпусу, на фоні стенду, що розмістили спеціально до «Тижня ІФ». Пізніше – зустріч із випускником-письменником та вечір філологічного гумору!

Четвертий день – глибокодумний. Мистецька зала розривалась від відвідувачів! Почався четвер з наукових читань, потім – «Чи є життя після ІФу?» Наші випускники однозначно відповіли, що життя це не просто є, а є дуже перспективним. Зламаємо стереотипи, що філолог – це тільки вчитель! Заслужений журналіст України, помічник Міністра охорони здоров’я, соліст популярного гурту… А ви хочете поповнити список успішних випускників? Також ввечері невеличка групка фанатів поезії зібралася на теплі посиденьки з гітарою та чаєм, аби прочитати вірші та розказати, що б вони робили у 25-ту годину доби, в якого літературного героя хотіли б перетворитися. Цей вечір відвідала й адміністрація – заступники директора Надія Янкова та Святослав Шевель Треба сказати, що зустріч доповнювала атмосфера старих книг та новорічних гірлянд, дуже мотивувальних відеороликів та настільки великою люб’язністю всіх присутніх, що вірші ніколи ще не було так легко та приємно читати! Сподіваємось, вечори поезії стануть традицією в ІФі!

П’ятий день – святково-урочистий. Інтерактиви в холі: «Яка ти частина мови?», «Чи знаєш ти історію ІФу?», «Яка твоя справжня спеціальність?», «Візьми побажання» – ми, студенти, ще й не таке вигадуємо! Головний вхід прикрасили чарівниці-рукодільниці: були дуже гарні осінні вінки, міні-фотосушка зі спогадами про ці 15 років… Але найголовнішою окрасою і п’ятниці, і загалом «Тижня ІФ» був грандіозний (і це не пафос, це правда) концерт, на який завітали представники посольств Сербії, Кореї та Іспанії, Національної академії педагогічних наук, письменники Малкович, Герасим’юк, Шкляр, Мушкетик (наші випускники!) та Патріарх Філарет.

Серед нестримних веселощів, танців та піснеспівів не забули вшанувати пам’ять студентів-воїнів, що загинули за останні два роки. Вразила прониклива постановка під усім відому пісню «Гей плине кача…». Виступали люди різного віку (як маленькі діточки, що танцювали під веселі співанки, так і поважні гості), різної національності, різної творчої сили.

Дякуємо всім організаторам за свято, за незабутній тиждень, приєднуємося до всіх побажань, зичимо ще багатьох-багатьох ювілеїв! Ми горді, що маємо важливий науковий та культурний осередок в самому серці України – Інститут філології. З Днем народження, ІФ!

Автор: Юлія Кузьменко

Редактор: Катерина Довгаль

Comments are closed.