Історія любові, що живе вже шість століть

5 та 6 квітня в Актовій залі Червоного корпусу КНУ всі ті, хто небайдужий до театру та історії, могли побачити постановку одного з найвидатніших творів доби Романтизму – «Собор Паризької Богоматері» Віктора Гюго. Актори запросили нас зануритися у 15 століття, відтворивши всі деталі Парижа того часу. Автори зазначають: «Нам хотілося показати історію кохання, яка, як писав Гюго, відбулася у п’ятнадцятому столітті, але яка актуальна й зараз, адже найголовніше в нашому житті – кохання». Виставу представляв Історичний факультет Київського національного університету.

DSC_0599

Ще перед виставою глядачів налаштовував на вечір тихий ліричний мотив усім відомої пісні «Бель». Врешті все стихло. Актори з’являлися просто із зали, задіюючи у свою постановку присутніх на прем’єрі. Більше, ніж просто театр: постановники сміливо узялися переповісти роман на понад 400 ст. у піснях та танцях. «Двір чудес» до того ж показував акробатичні трюки. Звісно, це ж відчайдушні розбишаки!

cRQN6QUM4sU

Ними завідував циганський барон Клопен Трульфу (а в житті – Олексій Харитонов). Він також опікується Есмеральдою: «Есмеральда, зрозумій, що ти стала іншою…» Вразив танець дзвонів – єдиних вірних друзів горбаня. Вони, як ніхто, його розуміють: «Квазімодо сумує, Квазімодо закоханий…». Не менш торкнулися серця страждання Клода Фроло, який жартом долі не має права на любов, але розум йому заступає сліпа пристрасть до циганки: «Люблю, Боже, правий, твоя провина». Сумні моменти чергувалися й з веселішими: канкан від дівчат у червоному, певне, схвилював чоловічу частину зали.

TZopraUF3cc

Але Феб у кабаре «Пристановище кохання», як сам співав, «Прийшов не заради вас». Авжеж, найбільше уваги було до Есмеральди. Під час її партій повертається віра у щиру любов та беззаперечну віру коханому: «Аве, Марія. Я ніколи не молилась, у твоєму домі я стою перед тобою, я покохала і любов моя така велика…»

zriUx4n3bjQ

Вочевидь, не одна пара рук потрудилася над реалістичними декораціями – фасадом Собору Нотр-Дам та площами міста, ґратами в’язниці. Що вже казати про розмаїття середньовічних костюмів. Ми побачили всі верстви Франції 15 ст. у справжньому одязі: знать, духовенство, бідняків, циган, сторожу, офіцерів, вуличних акторів… Яскравими плямами вони майоріли на сцені, а то й у залі. Окрема подяка за музику – крім уже згаданої «Бель» гості чули безліч французьких мелодій, адаптованих під виставу.

19akG_2xhwY

Взагалі, на сцені не було випадкових артистів. Есмеральда – художній керівник театру «Верона», архієпископ насправді – оперний співак, що навчається у Київській академії ім. Чайковського, поет П’єр Гренгуар – Сергій Зінковський – керує студією вокалу та музики “Inspiration”, неодноразово перемагав у вокальних конкурсах. Та й інші виконавці мають неабиякий досвід на сцені. КНУ єднає, як бачимо, талановитих студентів та випускників найрізноманітніших вишів Києва. Так, аспірант Факультету психології Антон Курапов просто на сцені одружився із випускницею НМУ ім. Богомольця Оленою Ковальовою (адже за Гюго ми пам’ятаємо, що полковник Феб де Шатопер не полишив своєї нареченої, білявої красуні Флер-де-Ліс).

nJpCz7RTSuI

Байдужим не лишився ніхто: глядачі знімали дійство на фото та відео, захоплено вигукували у відповідь на емоційні моменти, сміялися, співпереживали. Оплески розривали залу ледь не після кожної пісні. Особливо оцінили ролі Квазімодо – Богдана Галашевського, Клода Фроло – Максима Гари та, звичайно ж, Есмеральди – Ольги Ковальової. Випускниця КНУ розповідає про роль: «Мені подобається її сильний дух. Вона залишилася незламною перед страхом смерті, не піддалася вмовлянням Фролло, знаючи, що загине у разі відмови».

BTkTCkg2GbA

Наприкінці глядачі подякували акторам оплесками стоячи. Але в цьому разі встати – не лише данина театральній традиції. Такий вечір дійсно варто було відзначити. Та й самі виконавці дякували одне одному, своїм звукорежисерам (Олексій Пономаренко, Іван Галішевський, Дмитро Юхименко), освітлювачам (Артур Плєтюков), хореографам (Катерина Альошина).

Чекаємо на нові прем’єри від Історичного факультету!

HC6r3DUt2FU

Автор, фото: Юлія Кузьменко