У сучасному світі кожному потрібно написати резюме. Але зазвичай ми стикаємося з цією проблемою непідготовленими, і написання CV стає викликом, з яким не кожен може успішно впоратись. Цьому не навчають в університеті, про це не розповідають у школі, у цьому не завжди розбираються друзі. Але це необхідно зробити і важливо зробити це якісно. Бо резюме – одна із складових Вашого успіху. І зазвичай вона досить вагома.

Джерело : http://madailygist.com/7-things-cross-check-sending-off-cv/
CV – своєрідний життєпис, один з необхідних документів як під час пошуку роботи, так і для тих, хто шукає навчальну програму (магістерську, аспірантську і т.д.). Тому до цього не можна ставитися легковажно. Бо серед багатьох претендентів обрати мають саме Вас. І над цим потрібно довго і наполегливо працювати.
Лекція Євгенії стосувалася в основному особливостей написання CV спеціалістами в галузі менеджменту для пошуку роботи і вступу на магістратуру. Але поради Євгенії корисні для всіх, кому потрібно написати CV. Бо вони – практичні, лаконічні, змістовні і значущі.
Отже, далі ми поведемо мову про резюме. Але для початку потрібно з’ясувати його роль в процесі вступу до університету чи прийомі на роботу/стажування. Основна функція резюме – зацікавити члена приймальної комісії або роботодавця й зумовити отримання запрошення. CV – це Ваша реклама, воно має створювати цілісний і привабливий образ, бо основна мета його написання полягає в тому, щоб Вас помітили. Однією з умов досягнення цієї мети є націленість на певну аудиторію. Це – пропозиція, що має задовольняти попит. Іншими словами, Ваше CV має бути написане під конкретну вакансію чи програму і має задовольняти заявлені вимоги. Це – суттєвий момент, якщо Ви хочете, щоб Ваша заявка (application) мала успіх.
Для правильного написання резюме важливо розуміти, як проходить рекрутинговий процес. Людей відбирають за компетенціями (знання, навички, особисті якості). Тому необхідно чітко розуміти, що шукає працедавець/член приймальної комісії і чи є це у Вас. А якщо є, необхідно переконливо це показати в своєму CV. Корисно також продемонструвати особистісне чи кар’єрне зростання, вміння досягати певного результату.

Джерело : https://malltronik.com/blog/38/Be-Success,-Be-You
Тобто шукаючи певну вакансію/програму потрібно думати не лише про те, чи підходить це Вам, але й чи підходите Ви. Ви маєте подумати про це раніше за працедавця/члена приймальної комісії і зробити все, щоб показати: Ви їм просто ідеально підходите і задовольняєте всі їхні вимоги. Тоді в них просто не буде причин Вам відмовити і не залишиться нічого іншого, крім як прийняти Вашу заявку. Тому пишучи резюме туди, куди Ви так хочете бути прийнятим забудьте про те, чого хочете Ви. Думайте про те, чого хочуть від Вас.
Варто сказати більше про компетенції. Якими вони можуть бути? Що варто шукати і розвивати в собі щоб згодом успішно це продемонструвати?
- аналітичні навички (здатність до вирішення поставлених задач, розвиток критичного мислення, вміння приймати рішення);
- схильність до активних дій (ініціативність, продуктивність, вміння вкладатись в мінімальні строки);
- особистісні характеристики (комунікабельність, лідерські якості, здатність до співпраці, відповідальність);
- обробка інформації (інформаційна грамотність, обізнаність у новітніх технологіях відповідно до Вашої спеціалізації);
- схильність до змін (креативність, гнучкість, здатність навчатись, схильність до інновацій).

Джерело : https://letstalkabit.wordpress.com/2013/08/03/what-does-success-look-like/
Все це – важливі речі. Але знову ж таки, все й одразу в своєму резюме писати не варто. Зайва інформація точно не принесе користі і може завдати шкоди. Релевантність – те, про що не варто забувати, пишучи CV. Писати потрібно по суті, чітко і ясно. Інформацію краще «оцифровувати», тобто писати про свої досягнення не абстрактно, а використовуючи якомога більше цифр. Це відразу усуває всі питання і створює позитивне враження. Вже це говорить про Вашу лаконічність і вміння оперувати фактами, не відволікаючись на непотрібні деталі.
В разі відмови завжди корисно попросити про зворотній зв’язок. Він зазвичай є і може принести користь. Конструктивна критика та висвітлення слабких місць – цінний матеріал для вдосконалення Вашого резюме.
Отже, CV – це не просто Ваша історія; це – демонстрація того, чого Ви вже досягли, яка є свідченням Вашої перспективності. CV є Вашою об’єктивною характеристикою. І завданням будь-якого кандидата є зробити її якомога кращою. Визначальним в цьому процесі є розуміння рекрутера. Необхідно постійно пам’ятати про те, чого саме від Вас очікують. І не просто пам’ятати, а активно демонструвати – через факти з Вашої біографії.
Автор : Юлія Турчина
Коректор : Юлія Кузьменко
0 Comments Leave a comment
Comments are closed.