Кінцева станція – “Весна”!

29 березня традиційно весь філологічний світ святкує професійну дату – День філолога. Словолюби з Інституту філології вирішили перетворити цю подію на закликання такої довгоочікуваної весни. Що ж із цього вийшло?

 

Відкрила концерт Вікторія Литвинчук, голос КНУ-2016. Піснею «Тільки раз цвіте любов» налаштувала всіх на романтичний настрій. Далі ж із любов’ю та повагою до своїх колег виступив директор Інституту філології Григорій Семенюк. Він нагадав, як багато відмінників серед понад 3 тисяч студентів – аж 30%! Крім того, нам варто пишатися, що ІФ за міжнародним рейтингом увійшов у 300 кращих вишів, які досліджують сучасні мови. Символічно, що День філолога відзначаємо саме навесні, адже саме філологи – запорука відродження й оновлення! «Куди б не закинула вас доля, пам’ятайте великих Шевченка, Франка, Українку, Костенко», — закликав Григорій Фокович.

Шевченка одразу ж і згадали. Завдяки гумористичному переспіву поеми «Сон» Світлани Вертоли ми дізналися, які ж мрії у пересічного студента-філолога та чим він живе щодня. Їдальня, гуртожиток, метро… І от дівчина-весна запросила героя з вірша, «типового студента», проїхатися ІФівським метрополітеном, де кожна станція особлива. Перша – «Натхненна», на якій Тетяна Коваленко заспівала для гостей «Time is running out». Друга – «Мандрівні ритми», адже надихатися найкраще подорожами! Марина Мицюк перенесла глядачів до Ірландії з її традиційним степом.

«Та все ж бракує почуттів!» – бідкається студент. Погода он похмура… Чи залежать від неї справжні почуття? На третій, «Романтичній», зупинці Ольга Полежай із піснею «Космічні почуття» запевняла, що ні 🙂 І поки Юлія Ходецька та Богдан Мельник готувалися танцювати румбу, гості актової зали переглянули випуск новин ІФ. Було весело! Після чуттєвого латиноамериканського танцю станція «Драйвова» подарувала слухачам пісню «Blow your mind» у виконанні Анни Левчук 🙂

І тут наш герой-студент знову засумував. Згадав станцію «Площа зранкувиживання», чи то пак «Напарипоспішання». Але «Площа «Молодість» нагадала, що юні роки –те, що просто не можна проґавити! Навіть якщо поєднуємо навчання, стосунки, роботу, а в добі намагаємося вмістити 48 годин. Майже у фіналі світло вимкнули. Але чергового диспетчера по станції не стали кликати. Зате Уляна Ліщук зіграла на піаніно, аби приємніше було спостерігати зоряне небо, яке зробили самі гості в залі, увімкнувши десятки ліхтариків.

І от кінцева станція − «Весна». Народні ансамблі «Роксоланія» та «ГуляйГород» від кафедри фольклористики закликали тепло веснянками й традиційними українськими танцями. Після такого святкування Дня філолога ми впевнені, що справжня весна неодмінно настане!

Comments are closed.