Мережею поширюється інформація, що Київський національний університет імені Тараса Шевченка відмовляє першокурсникам у поселенні до гуртожитків.
Тож розберемося, що саме відбувається з цьогорічним поселення.
СТАТИСТИКА НА СЬОГОДНІ
За попередніми розрахунками в 2018 році кількість іногородніх студентів усіх факультетів та інститутів, які виявили бажання поселитися до гуртожитків – 2889 осіб. Також ті, хто подаються на контракт, ще доносять документи та мають право подати заяву на надання гуртожитку.
Вільних ліжко-місць у всіх гуртожитках КНУ для поселення перших курсів бакалаврату та магістратури –1770.
Проаналізувавши ці два показники, можна без перебільшення назвати ситуацію з поселенням іногородніх студентів напруженою.
Загальна кількість місць для поселення першокурсників бакалаврату та магістратури (1770) була пропорційно розподілена між факультетами та інститутами відповідно до їхньої потреби. У КНУ є факультети, на яких навчаються від 300 до 3500 студентів, відповідно кількість іногородніх першокурсників суттєво різниться. Проте у відсотковому співвідношенні всі факультети отримають пропорційну кількість місць.
Відповідно до законодавства України, обов’язково і першочергово надають місця в гуртожитках студентам-пільговикам (сироти, діти з інвалідністю, діти учасників бойових дій, учасників АТО, загиблих військовослужбовців, діти з багатодітних сімей тощо). Таких студентів за попередніми підрахунками близько 680.
Повний перелік пільг.
ЩОДО “СКОРОЧЕННЯ” КІЛЬКОСТІ МІСЦЬ ДЛЯ ПОСЕЛЕННЯ
Відповідно до Постанови КМУ від 20 червня 2018 р. № 498, до житлових кімнат у гуртожитках ЗВО не мають права селити більше ніж 3 особи.
Чому раніше проживало 4 особи? Тому що студентське самоврядування з року в рік зверталося до адміністрації Університету з проханням доселити 4-ту людину в кімнати, які проектувалися під поселення 3-х осіб у зв’язку з щорічним традиційно напруженим поселенням (з кожним роком все більше і більше іногородніх студентів вступають до КНУ).
Чи можливо змусити державну установу порушувати постанову КМУ? Питання для дискусії.
ЩО ВДАЛОСЯ ЗРОБИТИ ОРГАНАМ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ (ОСС)
Перспективи значної кількості непоселених ОСС цілком розуміли та акцентували на них увагу, проте вимагати від Університету прямого порушення законодавства ОСС не вповноважені.
Тим не менш, у межах своїх можливостей та існуючих важилей впливу органи студентського самоврядування звернули увагу та вирішили ряд питань, що стосувалися інтересів студентів, які вже мешкають в гуртожитках. У зв’язку із даною ситуацією над останніми нависла загроза виселення, переселення, неподовження договору на проживання, тощо. Права саме цих студентів безпосередньо й представляють ОСС.
У процесі обговорення та підготовки до поселення планувалося у серпні провести розселення студентів, які наразі проживають по чотири особи згідно з укладеним ними договором. Було проаналізовано ситуацію, підготовлено відповідні звернення з обгрунтуваннями недоцільності таких розселень, оскільки це ще більше б погіршило ситуацію з поселенням.
Як результат, студенти, які наразі мешкають у кімнатах у чотирьох, залишаються на своїх місцях. Переселення за бажанням відбуватимуться протягом навчального року за наявності вільних місць.
ЩО ОРГАНИ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ РОБЛЯТЬ ЗАРАЗ
1) до кожної факультетської комісії з поселення входять 2 представника від органів студентського самоврядування (представник Студпарламенту відповідного факультету та Студради відповідного гуртожитку). Це дозволяє брати безпосередню участь у вирішенні питань поселення та забезпеченні права першочергового поселення студентів, які мають на це право.
2) представники студентського самоврядування беруть участь у переговорах з іншими ЗВО Києва щодо можливості поселення до їхніх гуртожитків наших студентів. Проте треба розуміти, що ЗВО зможуть надати певну кількість місць для поселення наших студентів лише після того, як повністю поселять власних сутдентів.
3) представники студентського самоврядування певних факультетів ведуть переговори з власниками хостелів щодо можливості поселення в такі хостели лише наших студентів
22 серпня комісії з поселення всіх факультетів подадуть списки першокурсників, яких рекомендують до поселення в гуртожитки.
Що робити, якщо ви не знаходите себе в списках на поселення, що будуть опубліковані на сайті студмістечка https://studmisto.knu.ua/ після 22 серпня?
1. Дізнайтеся в комісії з поселення свого факультету/інституту про чергу на поселення.
Можливо, ви зможете заселитися вже у найкоротший час. Місця з’являються, коли виїжджають студенти старших курсів або хтось з абітурієнтів уже не потребує гуртожитку. Це відбувається щомісяця, особливо під час кампанії поселення.
2. На той час, допоки ви чекаєте на свою чергу на заселення, спробуйте підшукати недороге житло. Щоб зробити процес пошуку простішим і спільно з однокурсниками знайти помешкання, звертайтеся до нашого ресурсу.
І головне – не хвилюйтеся. Про всі зміни в ході поселення і стан черги вас будуть інформувати представники Студентських парламентів ваших факультетів та інститутів, а також Студентського парламенту Університету та Студентської ради студмістечка.
0 Comments Leave a comment
Comments are closed.