Medieval. Inspiration: Середньовіччя у стінах КНУ

22.09.2016 у внутрішньому дворику Червоного корпусу відбувся восьмий захід, присвячений Середньовіччю. Його було організовано за участю Профбюро та Студентського парламенту Історичного факультету КНУ. Жива музика, танці, косметика, гостинці, майстер-класи та лицарі, що ходили поміж натовпу, справді відтворили дух епохи.

Захід розпочався з виступу дударя Віри Бренер. Гравця на волинці запросили сюди не дарма – у Середні віки цей інструмент був дуже популярним. Опісля можна було послухати кельтський фольк від гурту Green Blaze. Була представлена і скальдична традиція співів завдяки Радвелу Інгварсону і його пісням, багатим на давньоскандинавські мотиви про богів, героїв та королів. За рахунок такого музичного розмаїття безумовно вдалося створити відповідну атмосферу.

thx1nmg0oug

 

Крім того, кожен міг безкоштовно спробувати страви, якими харчувались пересічні люди у той далекий час. Равіолі, капусняк, салати, млинці і пиріжки – смачненьке швидко було поглинуте голодними студентами. Тому їжа, звичайно, стала важливим елементом цього свята, який гармонійно поєднався з іншими.

 

csu-4b7r_3o-1jyqwn6fjw0y

А що вже говорити про лицарів і звичайних жителів середньовічного міста, які ходили поміж натовпу. Всім охочим учасники розповідали про культуру та побут тих часів. Лицарі поділилися з нами історіями про свої військові повинності, кодекс честі та взаємини з королем. Можна було послухати і про те, як в умовах верховенства суворості церкви жінки примудрялися дбати про свою красу. Ознайомитися з косметикою тогочасних красунь можна було не лише завдяки історіям. Один з таких засобів – маску для обличчя, виготовлену на основі топленого синячого жиру з додаванням запашних ефірних олій – було приготовано спеціально для фестивалю. Кожен міг оцінити її та занотувати рецепт. Гості заходу дізнались також про незвичні для нас середньовічні звичаї: наприклад, коли дівчина давала хлопцю яблуко з висушеним бутончиком гвоздики в ньому, це означало, що він їй сподобався. Чим тобі не “перший крок”?

%d0%bc1Не забули і про рідне: завітали запорожці, що писали листа турецькому султанові. Крім того, відвідувачі мали змогу спробувати себе у лотереї, стрільбі з луку, відвідати шатро зі східними солодощами і чаєм. На згадку кожен отримував листочок з власним ім’ям, написаним китайською і турецькою мовами. Можна було дізнатися про особливості середньовічної латини. Якщо для тебе латина – мова лише давньогрецьких філософів, афоризмів і метафор, ти був би здивований її можливостями відображати деякі непривабливі середньовічні реалії.

tktptr6yz1u

Ближче до кінця заходу можна було поспостерігати як за літературними поєдинками вагантів, так і за справжнім фехтуванням та поєдинками лицарів.

fdetvbn3cj8

Отже, дякуємо за враження та з нетерпінням чекатимемо наступного фестивалю – нової нагоди зануритись у чарівний світ Середньовіччя!

Журналіст – Юлія Турчина
Редактор – Катерина Довгаль
Фотограф – Катерина Кладик

Comments are closed.