“Night stories”: руйнівники стін

Допит шпигунів, зради, арешти і купа зброї. Ні, то не бойовик 2018 року. Це нова екскурсія від «Night stories»(Творче об’єднання «Ніч в Університеті»). Нарешті і на Лук’янівську прийшло свято! Адже події  тих вечорів розвивались в корпусі ІМВ та ІЖ. А темою стали НАТО та Холодна війна.

Почалась наша подорож із 1961 року – часу будування Берлінського муру 155 кілометрів завдовжки. І лише за 1 ніч близькі люди, друзі та кохані могли залишитися по різні сторони, так і не зустрівши одне одного більше ніколи. Коли ми побачили КПП, то першою думкою було: «Ох! Все, приїхали, зараз мене як заберуть, як розстріляють за те, що хочу перейти цей клятий мур!». Все виглядало настільки реально. (У мене навіть подругу ледве не арештували та ще й допитували, чи не шпигунка вона). Оскільки візи без проблем видавали лише пенсіонерам, то, звичайно, всі намагалися ними стати. А як ми переживали за дівчину, яка вдавала із себе стареньку, і її викрили! На щастя, в живих залишили. Проте, мабуть, найпопулярнішим тогочасним рішенням були тунелі, довжина яких інколи сягала 145 метрів. Деякі сміливці намагались перелетіти через мур на повітряній кулі!

Але що траплялось із шпигунами, яким не пощастило вдало перебратися з однієї сторони на іншу? А їх дуже жорстоко допитували!( Декілька разів навіть ми відчули всю біль від ударів). Один із таких став відомий пілот Гері Пауерс, який мав вивчати місцевість та робити відповідні карти. І, оскільки дуже не хотів вмирати або жити в СРСР, бо « лучше не жить совсем, чем жить в вашем совке», то все ж таки видав таємну інформацію. Проте, як відомо, згодом його обміняли на відомого розвідника СРСР Рудольфа Абеля.

Оскільки йшла війна, то в школах США на уроках захисту Вітчизни навчали, що потрібно робити при ядерному вибуху. І так трапилось, що і нам довелось ховатись під столи та вдягати протигази. Маємо зазначити, що навчальне відео з Черепашкою Джоні обов’язково нам допоможе у разі вибуху.

Цього разу історики дозволили собі трохи пофантазувати, тому ми потрапили на засідання до різних відомих лідерів США та НАТО (а Хрущов був лише зі своєю дружиною). На тому засіданні розглядалися неймовірно важливі питання! Наприклад, «що таке Кузькіна мать енд ітс мінінгс», навіщо давати незалежність африканським та азіатським країнам. 

Без анекдотів також не обійшлось.

Отже, хвилинка сміху: «Потрапив Хрущов до пекла. Іде, дивиться – портрети Маркса та Енгельса, Леніна і Сталіна. Під кожною фотографією бачить літери «ТК» і питається у Сатани:

– А що означають ті літери?

– Ну, ось Маркс і Енгельс – теоретики комунізму, Ленін – творець комунізму, Сталін – тиран комунізму.

– О, так і у мене будуть літери «ТК»?

– Ага. Ти трепло кукурудзяне.»

 

Закінчилось все також біля Берлінського муру, який, через необережність Гюнтера Шабовськи, був зруйнований. І ми також доклали до того своїх зусиль: різними молотками, інструментами, просто руками ми валили той мур і все-таки подолали його. Так, справа нелегка, але було дуже весело.

Після екскурсії, як завжди, було безліч фотографій із акторами та екскурсоводами, які подарували нам незабутні емоції. Цього разу кожен охочий міг забрати частинку старого розваленого муру, що символізував минуле, і залишити свій слід на новому, дотичному до майбутнього.

Comments are closed.