Студпарламент на травневих: школа самоврядування

Всі студенти поїхали додому чи виїхали на шашлики, а Cтудпарламент поїхав працювати. 27-30 квітня 45 лідерів студентського самоврядування виїхали на базу Київського національного університету імені Тараса Шевченка в Канівському заповіднику, щоб обговорити роботу, створити проекти на майбутнє та поспілкуватись з однодумцями.

27.04. П'ятниця, вечір. Команда Студпарламенту сідає в автобус та їде в Канів. Куди вони поїхали й що це таке, запитаєте ви? Це лекції, тренінги й лайфхаки від досвідчених членів СПУ задля кращого розуміння роботи парламенту, його структури та апарату. Це натхнення і мотивація розвиватися. Це знайомства з крутими, активними людьми, які хочуть робити студентське життя ще краще. А тепер все детальніше і по черзі. Дізнайся чим жив Студпарламент ці 3 дні.

Суботу відкрив голова студентського парламенту – Станіслав Гречка. Розповів про структуру СПУ, права ОСС згідно зі 
40-ю статтею Закону України «Про вищу освіту». Стас переконав, що СПУ – це не тільки івенти, а й впливовий орган представництва та захисту прав студентів: і поселення в гуртожиток, і питання щодо відрахування, поновлення, стипендії, внесення пропозицій щодо навчальних планів, розпорядження коштами ОСС, вплив на вибір декана факультету/директора інституту.

Катерина Довгаль ознайомила з особливостями роботи інформаційного департаменту СПУ та поділилася лайфхаками щодо ведення Телеграм-каналу, Фейсбук-сторінки та сайту. Тепер на інфоресурсах ваших факультетів та інститутів буде ще більш якісний контент, слідкуйте!

Роман Куриленко та Борис Топол просвітили студентів щодо бюрократичних питань. Тепер не буде проблем (сподіваємося) із написанням подань на аудиторії червоного чи оформленням закордонного відрядження за кошти університету (так, таке теж можна робити й лідери вашого Студпарламенту вже знають як!).

Екс-голова СПУ Тетяна Федорчук розказувала як вижити під час консультанта абітурієнта, як стати крутим куратором, якого буде обожнювати вся група, та що робити з поселенням в гуртожитки.  Як ви думаєте, кого поселити першим: Юлю з Донецька чи Настю-дитину учасника АТО з Києва? От такі питання ми вже вміємо вирішувати.

Неділя була повністю присвячена розробці проектів. Валерія Гриценко, голова культурного департаменту СПУ розказала як провести такий крутий івент, яким був Король КНУ-2017, і як знайти спонсора, який подарує поїздку в Париж для переможця.

А тут і настало найцікавіше. Команди ввімкнули всю свою фантазію і за 4 години розробили проекти для розвитку університету, які можна було б подати на Громадський бюджет і потім втілити за рахунок коштів КМДА. Ой, що тут було. «What2Deyz» – 2-денний щорічний фестиваль на території ВДНХ з метою популяризації гуманітарних та технічних наук. Тут вам і лекції від крутих науковців, і майстер-класи,щоб відчути себе справжнім науковцем, і сцена для тих, хто хоче музику послухати й просто відпочити. «IZI KATKA» – створення парку для скейтерів, денс-холів, арт-зони для графіті на базі колишньої льодової арени на Іподромі. Bebee.ua – інтернет-платформа, за допомогою якої ти проходиш інтерактивний профорієнтаційний тест й одразу маєш конкретний список спеціальностей із поясненням, ким же ти будеш після закінчення університету. Супроводжується це списком конкретних фірм, які готові працевлаштувати. І чого не було такого, коли ми вступали, правда? А ще був проект «Eco expo» – такий собі «Експериментаніум» на базі фізичного факультету зі справжнім обладнанням для наочних експериментів, де можна буде все поюзати і стати фізиком, хіміком тощо… Хоча б на декілька хвилин.

Не обійшлося і без проекту для юристів – трансформація криміналістичної лабораторії, де за допомогою QR-коду можна дізнатися про кожен предмет в лабораторії, а віртуальна реальність дасть змогу побачити місце злочину. Наші студенти – ще ті креативники, так що чекайте, скоро наш КНУ стане ще кращим. 

Робота роботою, а відпочивати теж треба. Вечірню ватру, пісні біля вогнища і шашлики ніхто не скасовував. Тут продовжувався нетворкінг і тімбілдінг Школи. Кожного вечора обговорення спільних ідей, неформальні відгуки про роботу, ще тісніше коло, ще більш атмосферні пісні й душевні розмови.  В останній день ми зустріли неповторний світанок на березі Дніпра. І коли ми вже в Каневі, то як же не піднятися на могилу Шевченка.

Ці продуктивні вихідні допомогли зрозуміти, що СПУ – це твої можливості для саморозвитку, новий досвід, знайомства. Це спільнота, яка покаже тобі, що університет – не тільки навчання, а й твій розвиток, це шанс самому зробити щось краще і стати кращим. Школа допомогла нам згуртуватися, стати ще тіснішою студентською спільнотою, яка покращує життя студентів і робить його цікавішим. Долучайся до Студпарламенту, і вже наступного разу, можливо, саме ти будеш представляти свій факультет чи департамент на Школі ОСС!

Тож ми дякуємо організаторам, всім присутнім активістам, директору заповіднику та адміністрації КНУ ім.. Т.Шевченка за надану можливість.

Comments are closed.