Підвищення плати за проживання в гуртожитках

  • Березень 20th, 2018
  • Всі
  • 0 Comments
  • Dovhal Kateryna

UPD: ПІДВИЩЕННЯ ПЛАТИ ЗА ПРОЖИВАННЯ

Начальник планово-фінансового відділу Університету Білявська О.Б. звернулася до Студентського парламенту Університету з проханням погодити наказ про підвищення плати за проживання в гуртожитках і проекти калькуляцій вартості проживання для кожного гуртожитку.

ЯК ВСЕ БУЛО

Питання підвищення плати за проживання порушувалося планово-фінансовим відділом і раніше: 15 лютого 2018 року на засіданні Студентського парламенту Університету начальник планово-фінансового відділу Білявська Ольга Борисівна виступила з повідомленням про намір підвищити плату за проживання в гуртожитках з першого березня на 18% (пропорційно підвищенню мінімального розміру академічної стипендії).

Оскільки внутрішніми документами Університету передбачено обов’язкове погодження органами студентського самоврядування підвищення плати за проживання, Білявська О.Б. звернулася з проханням до Студентського парламенту Університету погодити таке підвищення.

(Детальніше про початок історії – тут)

ДІЇ СТУДПАРЛАМЕНТУ

Унаслідок цього Студентським парламентом Університету було ініційоване спільне відкрите засідання зі Студентською радою студмістечка, на яку були запрошені Перший проректор Закусило О.К., проректор з науково-педагогічної роботи Рожко О.Д., проректор з адміністративно-господарчої частини Легкий С.В., головний бухгалтер Університету Денисенко В.П., в.о. директора студмістечка Лібак І.І., а також співробітники планово-фінансового відділу.

Темою зустрічі стали якість надання послуг, експлуатація та умови проживання в гуртожитках.

До цього Студентським парламентом було проведено опитування студентів з метою виявити усі проблеми студентів, які мешкають у гуртожитках. (Детальніше – тут)

Проведене опитування дозволило виявити як типові проблеми для більшості гуртожитків, так і специфічні для кожного окремого гуртожитку. Цей комплекс проблем був доведений до відома адміністрації Університету на засіданні та після нього, у формі письмового звернення Голови Студпарламенту Станіслава Гречки на ім’я ректора Леоніда Васильовича Губерського.

Детальний перебіг обговорення проблем у гуртожитках можна подивитися тут.

Підсумок зустрічі з адміністрацією та результат засідання: враховуючи наявні проблеми в гуртожитках, адміністрацією було вирішено відкласти питання підвищення плати за проживання на час вирішення нагальних проблем в гуртожитках (вирішення яких можливо без капітальних видатків).

ДІЇ ДИРЕКЦІЇ СТУДМІСТЕЧКА ТА АДМІНІСТРАТИВНО-ГОСПОДАРЧОЇ ЧАСТИНИ

Під  час зустрічі  в.о. директора  студмістечка   Лібак І.І.   та   проректор  з   адміністративно-господарчої   роботи
Легкий С.В. розповіли про вже реалізовані дії щодо покращення умов проживання в гуртожитках, а також про заплановані види робіт:

Звіт про перелік виконаних робіт у гуртожитках студентського містечка за січень-лютий 2018 року;

Вирішення проблем з опаленням, та адміністративно-господарське забезпечення студмістечка;

Заміна дверей в гуртожитку №3;

Закупівлі послуг поточного ремонту для студмістечка;

Ремонт в гуртожитку №13;

Ремонт в гуртожитку №6;

Розширення WiFi мережі Eduroam в гуртожитку №14.

ДІЇ ОРГАНІВ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Представниками Студентського парламенту Університету та Студентської ради студмістечка були підготовлені правки до нормативних документів студмістечка, які 13 березня були погоджені Конференцією студентів Університету. З документами можна ознайомитися на нашому сайті.

 

АКТУАЛЬНИЙ СТАН ПИТАННЯ

Начальник планово-фінансового відділу Білявська О.Б. повторно звернулася до Студентського парламенту Університету з проханням погодити підвищення плати за проживання.

Основні аргументи підвищення плати за проживання:

1) підвищення тарифу на електроенергію на 26%, підвищення тарифу на газопостачання на 1%, підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення на 14,87%;
2) інфляція (індекс інфляції у 2017 році склав 13,7%);
3) збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 року (відповідно до Бюджетного кодексу заробітна плата співробітникам студмістечка може виплачуватися лише з плати за проживання в гуртожитках);
4) 8 млн – збитковість студмістечка.

Юридична підстава: збільшення розміру мінімальної академічної стипендії на 18 % у листопаді 2017 року (максимальна вартість плати за проживання не може перевищувати 40% від розміру мінімальної академічної стипендії).

ПОДАЛЬШІ ДІЇ

Питання погодження підвищення плати за проживання повторно буде розглянуто на найближчому засіданні Студентського парламенту Університету та Студентської ради студмістечка.

Слідкуйте за оновленням інформації на наших інформаційних ресурсах.

Тисни на іконку Telegram, Facebook та Instagram, щоб підписатися на наші ресурси та не пропустити важливу та перевірену інформацію. На захисті твоїх прав та інтересів, твій Студпарламент.

Comments are closed.