Соціальні стипендії

ЩО ТАКЕ СОЦІАЛЬНА СТИПЕНДІЯ

Право на отримання соціальної стипендії мають студенти бюджетної форми навчання, які не отримують академічної стипендії та не перебувають в академічній відпустці, та які за результатами навчального семестру не мають академічної заборгованості, незадовільних результатів навчання.

Не розібрався із соціальною стипендією? Читай наш гайд і проблем не буде.

Соціальна стипендія студентам університету нараховується та виплачується згідно Постанови Кабінету Міністрів України №1045 від 28.11.2016 року «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів».

РОЗМІР СОЦІАЛЬНОЇ СТИПЕНДІЇ

Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, осіб з їх числа, а також тих, хто залишився без батьків у період навчання у віці 18-23 років стипендія становитиме 2360 грн.
Для інших осіб, що мають відповідні пільги – 1180 грн.

ДОКУМЕНТИ, ЯКІ ПОТРІБНО НАДАТИ

Це, напевно, найпоширеніше запитання щодо соцстипендій. Нічого складного немає, ти маєш принести:

  • заяву;
  • паспорт громадянина України;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • студентський квиток (якщо немає можливості подання копії студентського квитка, то принось довідку про навчання).

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ ДЛЯ ПІДТВЕРДЖЕННЯ ПІЛЬГИ

Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки – копію рішення органу опіки та клопотання про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Або ж документ з обліково-статистичної картки дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківської опіки та копію про смерть батьків.

Діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають подати копію відповідного посвідчення, що підтверджує статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, або копію довідки встановленого зразка, виданої неповнолітній дитині померлого громадянина, віднесеного до категорії 1, 2 або 3 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Діти шахтаря мають принести довідку з гірничого підприємства із зазначенням стажу підземної роботи; акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом , за формою Н-1 до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві; копію довідки медико-соціальної експертизи; копію свідоцтва про смерть батька (матері).

У разі неможливості подання особами, зазначеними у підпунктах 3 і 4 пункту 4, довідки з гірничого підприємства із зазначенням стажу підземної роботи подається довідка з Пенсійного фонду України із зазначенням стажу підземної роботи.

Щодо учасників бойових дій та їхніх дітей – мають бути наступні документи:

  • копія посвідчення бойових дій;
  • довідка органу соціального захисту населення про перебування обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги , за зареєстрованим (фактичним) місцем проживання з посиланням на норму законодавства, відповідно до якої встановлено статус учасника бойових дій або копія довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Для дітей загиблих учасників акцій громадського протесту:

  • копія свідоцтва про смерть батька (матері);
  • документ, що підтверджує загибель (зникнення безвісти) одного з батьків, виданий військовим формуванням, правоохоронним органом спеціального призначення , або рішення суду про визнання безвісно відсутнім (оголошення померлим);
  • копія довідки медико-соціальної експертизи.

Для дітей загиблих учасників бойових дій:

  • копія свідоцтва про смерть батька (матері);
  • копія довідки або посвідчення встановленого зразка члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;
  • довідка органу соціального захисту населення про перебування на обліку в Єдиному державному автоматичному реєстрі осіб, які мають право на пільги, за зареєстрованим (фактичним) місцем проживання з посиланням на норму законодавства, відповідно до якої встановлено статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни.

Внутрішньопереміщені особи мають надати копію довідки про взяття на облік внутрішньопереміщеної особи. Діти-інваліди – копію медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років або копію довідки медико-соціальної експертизи. Для дітей з малозабезпечених сімей має бути довідка органу соціального захисту населення про призначення сім’ї допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

КОЛИ ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ

Документи на отримання стипендії приймаються до 30 числа кожного місяця.  Хочеш дізнатися детальніше, як процес подання документів відбувається на твоєму факультеті/інституті? Ось перелік Голів Студпарламентів, які можуть тобі допомогти https://t.me/spu_knu/925. Також  відповідь на всі твої запитання мають надати в деканаті.

ЧОМУ МОЖУТЬ ПОВЕРНУТИ ДОКУМЕНТИ

Щоб уникнути зайвої тяганини, ось тобі перелік найпоширеніших причин, через які можуть повернути документи:

  1. Надано неповний пакет документів. Обов’язково перевір перелік та не будь одним із тих, хто забуває про свідоцтво про народження;
  2. Студент отримує академічну стипендію (на дві стипендії мають право лише діти-сироти);
  3. Заява не підписана керівником структурного підрозділу;
  4. Копії незавірені печатками на факультеті/інституті;
  5. Студент навчається на контрактній формі навчання.

КОЛИ НАРАХОВУЮТЬСЯ КОШТИ

Отже, ти подав документи і з ними не виникло жодних проблем. Коли чекати виплати? Тобі виплатять її після 25-го числа вже наступного місяця.

Запитання? Оперативна відповідь на @spu_knu_bot. Щоб не пропустити важливі новини, відслідковуй інформацію на наших ресурсах:

Comments are closed.