Академічні стипендії

Сесія вже близько, а це означає, що вже незабаром розпочнуть свою роботу стипендіальні групи факультетів/інститутів та Стипендіальна комісія Університету. Як нараховують мінімальні стипендії? Скільки студентів буде отримувати мінімальну та підвищену стипендії? Які саме предмети впливатимуть на отримання стипендії? Напередодні щосеместрового сезону «стипендіальної лихоманки» Студентський парламент підготував авторитетні, вичерпні та лише перевірені відповіді на твої запитання.

ХТО ОТРИМУЄ МІНІМАЛЬНУ АКАДЕМІЧНУ СТИПЕНДІЮ

Певний відсоток осіб від кількості студентів, які навчаються за державним замовленням на певній спеціальності (напрямі підготовки) та курсі в межах факультету (інституту, коледжу) на денній формі навчання. Тобто рейтинг академічної успішності формується обов’язково за КУРСОМ ТА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ.

Ліміт буде затверджено на початку семестрового контролю Вченою радою Університету за поданням Стипендійної комісії Університету.

РОЗМІР СТИПЕНДІЇ

Академічна:
– Звичайна – 1300 грн.
– Підвищена – 1892 грн.
– Для природничо-математичних педагогічних спеціальностей та інших математичних, природничих та інженерних спеціальностей – 1660 грн. та підвищена відповідно – 2416 грн.

Соціальна стипендія 
Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також тих, хто залишився без батьків у період навчання у віці 18-23 років стипендія становитиме 2360 грн.
Для інших осіб, що мають відповідні пільги – 1180 грн.

Також повідомляємо, що академічна стипендія Президента України становитиме 2720 грн., а іменні та академічні стипендії Кабміну – 2480 грн.

ЩО ВПЛИВАЄ НА ПРИЗНАЧЕННЯ АКАДЕМІЧНОЇ СТИПЕНДІЇ

– підсумкові оцінки з дисциплін (навчальних предметів) – ЗАЛІКИ та ІСПИТИ;
– оцінки захистів КУРСОВИХ РОБІТ (якщо вони не є складовими навчальних дисциплін і мають власний кредитний вимір);
– оцінки захистів звітів із ПРАКТИКИ. 
Якщо практика проводиться після семестрового контролю (наприклад, улітку), оцінка за неї враховується при призначенні стипендії в наступному семестрі.

ЩО НЕ ВПЛИВАЄ НА ПРИЗНАЧЕННЯ АКАДЕМІЧНОЇ СТИПЕНДІЇ

– факультативні навчальні предмети, зокрема ФІЗКУЛЬТУРА. Викладач фізкультури стверджує, що його предмет буде впливати на долю твоєї майбутньої стипендії? Пам’ятай, це не відповідає дійсності.
– оцінки підсумкової атестації, які не є семестровим контролем (наприклад, проміжний контроль).

ХТО НЕ ОТРИМАЄ АКАДЕМІЧНУ СТИПЕНДІЮ

– студенти, які до дати завершення семестрового контролю, визначеного навчальним планом, НЕ СКЛАЛИ СЕМЕСТРОВИЙ КОНТРОЛЬ із будь-якого навчального предмета (дисципліни);
– студенти з АКАДЕМІЧНОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ;

ЯК ВИНИКАЄ АКАДЕМІЧНА ЗАБОРГОВАНІСТЬ

НЕМАЄ МІНІМАЛЬНОГО ДОПУСКУ, тобто протягом навчального семестру до початку поточного семестрового контролю, визначеного навчальним планом, особа з будь-якого навчального предмета (дисципліни) набрала менше балів, ніж визначена в Університеті межа незадовільного навчання;

НЕЗАДОВІЛЬНА ОЦІНКА (менше за 60), тобто під час семестрового контролю з будь-якого навчального предмета (дисципліни) особа отримала менше балів, ніж визначена в Університеті межа незадовільного навчання.

ЧИ ВРЯТУЄ ПЕРЕСКЛАДАННЯ НЕЗАДОВІЛЬНОЇ ОЦІНКИ

Ні. Студенти з академічною заборгованістю вилучаються з рейтингу академічної успішності, навіть у разі успішного повторного складання контрольного заходу з метою покращення отриманої раніше оцінки.

ХТО ОТРИМАЄ ПІДВИЩЕНУ СТИПЕНДІЮ

На Вченій раді буде встановлено ліміт стипендіатів. Коли буде відомо конкретний відсоток, ми повідомимо про це на каналі в Телеграмі та на сторінці у Фейсбук, тому слідкуйте за новинами.

КОЛИ І ДЕ ОПРИЛЮДНЮЄТЬСЯ РЕЙТИНГ АКАДЕМІЧНОЇ УСПІШНОСТІ

Рейтинг оприлюднюється на офіційному веб-сайті Університетую. Коли? Дізнаєтеся незабаром на нашому каналі в Telegram та спільноті на Facebook.

ЯК ВИРАХУВАТИ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ

Середнє арифметичне від усіх заліків, іспитів, курсової, практики, які складав студент у цьому семестрі. До цього середнього арифметичного з оцінок додається певна кількість додаткових балів. Розраховуємо рейтинговий бал за такою формулою:

де О1, О2, Оn – підсумкові оцінки студента з дисципліни (навчального предмета), курсової роботи (проекту), практики;

n – кількість оцінок, які включаються до рейтингу;

b – додатковий бал за участь у науковій, науково-технічній діяльності, громадському житті, творчій та спортивній діяльності Університету     

ЩО ЦЕ ЗА ДОДАТКОВІ БАЛИ ДО РЕЙТИНГУ

Як повідомлялося, у цьому семестрі до рейтингового балу будуть додавати бали за науково-дослідницьку діяльність та особливі успіхи у навчанні, громадську, спортивну та культурно-мистецьку діяльність. Детальніше за покликанням: http://sp.knu.ua/dodatkovi_baly/ 

           

Тисни на іконку Telegram, Facebook та Instagram, щоб підписатися на наші ресурси та не пропустити важливу інформацію. З повагою до кожного студента, твій Студпарламент.

Comments are closed.