WWF – together is possible!

21 лютого у Лунотеці іхтіологиня та кандидат біологічних наук Інна Гоч знайомила студентів із діяльністю Всесвітнього фонду природи (WWF). Лекція відбулася за підтримки SheVa Science Talks — студентської ініціативи, створеної для молодих вчених та фанатів науки, яка влаштовує чимало цікавих лекцій з метою познайомити та об’єднати однодумців, а також забезпечити обмін новими думками. Як-то кажуть, ideas worth spreading.

WWF – Всесвітній фонд природи – був заснований британським біологом сером Джуліаном Хакслі у 1961 році. За трохи більше ніж п’ятдесят років WWF перетворився на одну з найбільш відомих та шанованих незалежних природоохоронних організацій у світі. До основних напрямків роботи Всесвітнього фонду природи належать зміна клімату, охорона лісів, прісноводних водойм, морів та океанів, збереження видів флори та фауни, мінімізація використання токсичних речовин. А що кажуть? WWF — це: 100+ країн, 5000+ прихильників, 5+ мільйонів дослідників.

Зовсім нещодавно WWF в Україні став самостійною організацією, проте вже встиг реалізувати корисні проекти. Серед них відновлення острову Малий Татару, що знаходиться неподалік від Вилково, яке ще називають маленькою українською Венецією. А також відновлення острову Єрмаков, адаптація дельти Дунаю, що постраждала від кліматичних змін. До речі, прояв зміни клімату полягає не тільки у глобальному потеплінні, а й у розбалансуванні температур: у жарких регіонах вона стає чимдалі вищою, а у холодних, навпаки, нижчою. Ви коли-небудь ходили на байдарках? Якщо так, то знаєте, як набридає кожні 500 метрів виходити на сушу, щоб оминути чергову ГЕС. Боротьба з незаконними малими гідроелектростанціями також входить до компетенцій WWF.
Окрім того, завзяті екологи та волонтери займаються відновленням боліт на Закарпатті та підтримкою сталого розвитку лісів. Наприклад, у межах волонтерського руху “Лісова варта” ініціативні люди виїжджають у лісову місцевість, спілкуються між собою, гарно проводять час і водночас знаходять та вимірюють діаметр зрубів дерев, повідомляючи у випадку порушень правоохоронні органи. До речі, долучитися до цього руху може кожен небайдужий студент. Усю необхідну інформацію можна знайти на сторінці у Фейсбук – Волонтери WWF в Україні.

Напевно, кожен бачив у торгових центрах наліпку, що інформує про участь магазинів у всесвітній акції “Година землі”. Ця ініціатива також проводиться за підтримки WWF в Україні і закликає усім разом вимкнути світло на годину. Цього року хвиля Години Землі прокотиться світом 30 березня. Тема цьогорічної кампанії продовжує закликати до встановлення власного зв’язку із Землею та супроводжується хештегом #Connect2Earth. Не забудь долучитися!

Comments are closed.